• NAUKA ZDALNA - NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY ...

          • Od środy 25 marca nauka zdalna jest obowiązkowa. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie w tej sprawie. Do tej pory nauczyciele mogli z dziećmi jedynie powtarzać i utrwalać wiedzę. Teraz będzie można realizować podstawę programową, a co za tym idzie - wystawiać oceny. 

            Nowe treści będą wprowadzane zdalnie, bo nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa przerwa od zajęć szkolnych. 

            W sytuacji gdy uczeń nie posiada komputera czy też dostępu do Internetu, nauczyciele mogą przekazywać treści na telefony komórkowe uczniów bądź rodziców. Można też dostarczać zadania w formie papierowej. Taka możliwość powinna być wykorzystana tylko w razie sytuacji wyjątkowych, kiedy dziecko nie ma możliwości odbywania nauki zdalnej.

          • UWAGA KOMUNIKAT !

          • Drodzy Rodzice!

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

            12 i 13 marca w szkole odbywać się będą zajęcia opiekuńczo - świetlicowe dla dzieci szkolnych, które potrzebują opieki oraz w poszczególnych grupach przedszkolnych.

            Od poniedziałku 16 marca do 25 marca zajęcia w szkole będą odwołane. W tych dniach zgodnie z zaleceniami dzieci powinny przebywać w domu, nie w miejscach publicznych.

          • MOTYWUJEMY DO NAUKI !!!

          • W poniedziałek 2 marca klasy Vll-Vlll uczestniczyły w warszatach dotyczących motywacji do nauki. Zajęcia poprowadziła pani pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Paulina Czapiga. Miejmy nadzieję, że uczniowie po tych warsztatach będą wystarczająco zmotywowani, aby ukonczyć ten rok szkolny wzorowo. 

          • HIGIENISTKA RADZI ...

          • 28 lutego odbyło się spotkanie uczniów z panią higienistką szkolną, która wyjaśniła podstawowe zasady profilaktyki aby chronić się przed zachorowaniem. Oby uczniowie wzięli sobie te cenne rady do serca.

          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

          • 20 lutego w Szkole Podstawowej w Lubzinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W konkursie brał udział uczeń klasy 7 naszej szkoły Mateusz Micek.

            W trakcie uroczystości zostały też oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu plastycznego My English Lapbook.      Z naszej szkoły zgłoszone zostało kilkanaście prac. W kategorii klas 4-6 - l miejsce zdobyła uczennica klasy 4 Julia Rusin. Wyróżniona została też praca Weroniki Pięty - kl 4.

          • SZKOLNE KOŁO CARITAS W AKCJI

          • Szkolne Koło Caritas podjęło dzieło adopcji materialnej chłopca Sara Sarze - ucznia szkoły African Music School.

            Pani Katechetka zapoznała uczniów z realiami życia dzieci w Afryce, z warunkami nauki oraz zachęciła do pomocy młodszemu koledze.

          • SUKCESY W NOWYM ROKU

          • 30 stycznia 2020 na naszej sali gimnastycznej odbył się Turniej Mini Koszykówki Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców.

            Nasza drużyna dziewcząt zdobyła 2 miejsce a drużyna chłopców 3 miejsce.

          • JASEŁKA 2019

          • W piątek 20 grudnia w atmosferę świąt Bożego Narodzenia szkolną społeczność wprowadzili Jasełkami uczniowie klasy 5.

          • KOLĘDOWANIE 2019

          • Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku...

            W oczekiwaniu na te szczególne dni Bożego Narodzenia uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali dzisiejsze wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd. Na zakończenie koncertu podsumowano szkolny konkurs pt. "ANIOŁY". Każdy uczeń, który wykonał w gronie rodzinnym figurkę anioła otrzymał pamiątkowy dyplom oraz świąteczny upominek, ufundowany przez Radę Rodziców. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt....

          • III Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

          • W lll Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej naszą szkołę reprezentowały w kategorii piosenki angielskiej kl 4-6 Weronika Gruszka, kl. 7-8 Julia Urbańska. W kategorii piosenki niemieckiej Maja Urbańska. Julia zdobyła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej - gratulujemy!

            Konkurs rozpoczęła 4 letnia Elianka - przedstawicielka naszego przedszkola.

          • MIKOŁAJKI

          • Jedzie święty Mikołaj

            Białą brodą świeci

            Worek z prezentami

            Ma dla grzecznych dzieci...

            Święty Mikołaj ma dużo pracy trafił i do nas trochę wcześniej ale za to z jakimi prezentami.

          • "BEZ KOMPA TEŻ JEST FAJNIE ..."

          • Program profilaktyczny „Bez kompa też jest fajnie” został zrealizowany w ostatni weekend listopada na terenie naszej szkoły. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie z klas 6-8 oraz ich opiekunowie.

            Program zrealizowano w formie zajęć popołudniowych (połączonych z nocowaniem w szkole), mających na celu pokazanie uczniom alternatywnych do komputera i telefonu form spędzania wolnego czasu. Warunkiem udziału w programie było oddanie telefonu komórkowego na czas jego trwania.

            Uczniowie zostali zaproszeni na godzinę 17:00. Rozpoczęliśmy wypełnieniem ankiety „Jak spędzam wolny czas”. Następnie zaproszony gość, pan Mariusz Jodłowski z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa PRESTIGE w krótkim wykładzie wyjaśnił co to jest fonoholizm i jakie ma skutki. Zachęcił uczniów do szukania pasji życiowych oraz rozwijania sztuki rozmowy z rówieśnikami i rodzicami. Na koniec swojego wystąpienia pan Mariusz poprosił uczniów o przysługę. Dzieci zobowiązały się do wykonania kartek świątecznych, które zostaną przekazane osobom niepełnosprawnym.

            Następnym punktem naszego programu był konkurs. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Osoby z pierwszej grupy układały wiersze, z drugiej malowały obraz. Temat prac konkursowych: Jak dobrze spędzać czas wolny. Najwięcej emocji wzbudziły zawody drużynowe „Państwa Miasta”, dzieki którym moglismy poznac nowe, ciekawe zawody czy tez nieodkryte datąd gatunki zwierząt. Wyczerpani rywalizacją uczniowie przygotowali kolację, po której urządzili Kalambury oraz Karaoke. 8:00 następnego dnia pobudka i wspólne śniadanie oraz rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród. Pożegnaliśmy się około godziny 11.00.

          • ANDRZEJKI KLAS 4-8

          • W dniu 26 listopada 2019 roku Rada Rodziców zorganizowała zabawę andrzejkowa dla uczniów klas 4-8. O magiczny nastrój i wróżby zadbała klasa 4. Przepowiednie dostarczyły dzieciom wiele śmiechu i radości. Była też dobra muzyka a świetną zabawę zapewnił:

            https://www.facebook.com/DJ-MACIO-Grand-Sound-Team-205087102948338/

            Wszyscy bawili się wesoło a zmęczeni i głodni mogli uzupełnić swoje siły na stole z przysmakami, zapewnionymi przez mamy z Rady Rodziców.

          • ANDRZEJKOWE ZABAWY KLAS l-lll

          • Jak co roku - tradycyjnie - klasy trzecie, jako najstarsi i najbardziej doświadczeni spośród uczniów klas 1 – 3 przygotowują i prowadzą zabawy, zagadki  i konkursy tzw. „andrzejkowe”. W tym roku ten miły dzień przygotowali uczniowie klasy 3a. Swoimi strojami, dekoracją i ciekawą prezentacją zachęcili wszystkich do świetnej zabawy. A jak bawiliśmy się popatrzcie …..

          • Z WIZYTĄ U BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

          • W drodze powrotnej z wycieczki do Nowej Dęby uczniowie klas 1-3 odwiedzili Przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej. Przekazali pracownikom zbieraną z okazji Dnia Kundelka w Zespole Szkół nr 3 karmę. Pracownik przytuliska w rozmowie uświadomił dzieciom fakt, że zwierzę nie powinno być prezentem czy kaprysem. Przyjęcie do domu zwierzaka powinno być odpowiedzialną decyzją. To była dobra lekcja na przyszłość.

          • WYCIECZKA KLAS I-III DO FABRYKI BOMBEK

          • Zbliżają się święta, a to czas by gromadzić ozdoby świąteczne, dlatego wszyscy uczniowie z klas 1-3 wybrali się do "Fabryki bombek choinkowych" w Nowej Dębie. Podziwiali cudowne wystroje świąteczne w stylu amerykańskim, wiktoriańskim, norweskim, francuskim i staropolskim. Poznali cykl produkcji i zdobienia bombek a także mieli okazję samodzielnie je zdobić i kupić przecudne ozdoby. Nikt nie wrócił do domu z pustymi rękami.

          • WYCIECZKA DO ŁAŃCUTA

          • Na spotkanie z Łańcutem i jego urokliwymi zakątkami wybrali się w piątek 15 listopada 2019 roku uczniowie klas lV, Vla i Vlb wraz z opiekunami: T. Dzik, B. Kusibab, K. Sąsiadek i E. Mormol.

            Uroda i okazałość rezydencji magnackiej rodu Potockich zainspirowała do rozmów o sposobie życia tej rodziny. Zajrzeli do pokoi paradnych oraz prywatnych mieszkańców zamku i ich służby. Uczniowie byli pod wrażeniem specjalnych mebelków dla piesków, wielokolorowych naczyń, ikon, pojazdów konnych oraz zapachu storczyków. Portrety, ogromne obrazy, rzeźby oraz zbiory broni wraz z rycerskimi zbrojami pokazały jak wielka była niegdyś świetność i chwała Polski.

            Po zakupie pamiątek i chwilach relaksu w barach, czas na nieciekawą z zewnątrz synagogę. Tam przywitał zwiedzających skromny, starszy pan, który z wielką energią, pasją przedstawił sens istnienia takich miejsc dla ludzi. Ponadto wskazał znanego Żyda z Ropczyc, który odwiedził to miejsce i dodał mu splendoru swoją wiedzą i mądrością. Wszyscy wyszli ubogaceni w cenne uwagi o życiu i wartości drugiego człowieka. 

            Być może znajdą się ciekawe informacje o zapomnianym, ale jakże znanym mieszkańcu Ropczyc….

          • FINAŁ KONKURSU HISTORYCZNEGO

          • "Od Krewa do Lublina - dzieje unii polsko-litewskich"

            8 listopada 2019 roku w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał konkursu historycznego adresowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz młodzieży szkół średnich naszego powiatu. Zainteresowanie konkursem było olbrzymie. W rywalizacji wzięło udział 95 uczestników z 21 szkół. Do części finałowej zakwalifikowało się 36 z nich. Etap ten składał się z testu, na podstawie którego wyłoniono 14 uczniów z najwyższymi wynikami oraz z turnieju „Jeden z czternastu”, podczas którego najlepsza "czternastka" odpowiadała na 20 pytań. Do finałowej "czternastki" wśród w większości uczniów szkół średnich dotarł uczeń klasy siódmej naszej szkoły - Mateusz Micek. Rywalizacja była trudna, dlatego bardzo cieszymy sie z wysokiego wyniku Mateusza. Do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej skierowana była część artystyczna konkursu. 
            Wpłynęło 96 prac na temat epoki jagiellońskiej, tymbardziej cieszy nas l miejsce uczennicy naszej szkoły Weroniki Strzępek. Nikola Knot, Alicja Muszańska, Natalia Orłowska oraz Julia Pasternak otrzymały wyróżnienie. Wszystkim składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!