• KONSTYTUCJA 3 MAJA

• Maj - rocznica pięknych serc!

Maj - rocznica wielkich myśli.

Tym, co dawno przeminęli,

Hołd składają ci co przeszli".

Konstytucja 3 Maja była pierwszą ustawą zasadniczą w Europie i drugą na świecie, po Stanach Zjednoczonych, postępową - jak na tamte czasy konstytucją. Niosła nadzieję na ocalenie Polski, stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, osłabiała rządy i władzę magnatów. Zwiększała liczebność wojska, poprawiła położenie chłopów, podniosła poziom oświaty, mieszczanom zaś nadała nowe prawa. Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią i szacunkiem. Dla upamiętnienia tych wydarzeń 3 maja obchodzimy święto państwowe.

Uczniowie klasy 5 z Zespołu Szkół Nr 3 upamiętnili ten dzień uroczystym apelem, który odbył się 28 kwietnia 2023r. Było pięknie i uroczyście.

• ,, Matematyka jak kurz jest wszędzie"

•  ramach realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego,, (Nie) zwykła matematyka" uczniowie klas IV-VIII wzieli udział w matematycznym konkursie fotograficznym ,,Matematyka jak kurz jest wszędzie".

Zadaniem uczniów było przedstawienie na własnoręcznie wykonanym zdjęciu dowolnego zagadnienia matematycznego.

Konkurs miał na celu pokazanie użyteczności matematyki nie tylko w szkole, na lekcji, ale przede wszystkim w bardzo wielu dziedzinach życia: w kuchni, w sklepie, w przyrodzie, w architekturze, w sporcie.

Oceniając pracę komisja konkursowa brała pod uwagę zgodność pracy z tematem, ciekawe podejście, kreatywność oraz atrakcyjność treści. Wyniki konkursu przedstawiają się nastepujaco:

I miejsce: ALEKSANDRA MUSZAŃSKA

II miejsce: WERONIKA PIĘTA

III miejsce: IGA PAS

Wyroznienia:

Gabriela Birkowska

Lena Birkowska

Magdalena Franc

Maja Lorenc

24.04.2023r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Pogratulowano uczniom pomysłowości przy tworzeniu prac oraz wkładu jaki włożyli w ich przygotowanie.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

• Zawody SZS - Trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców.

• W dniu 18.04.2023 na stadionie miejskim w Ropczycach odbyły się zawody SZS - Trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców.

Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach - bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal.

Dziewczynki z naszej szkoły w składzie: Lena Birkowska, Emilia Borek, Alicja Majcher, Nina Panna, Patrycja Kądziołka, Aleksandra Mosior - wywalczyły 3 miejsce w gminie.

Chłopcy w składzie - Kacper Grabowski, Maksymilian Kurc, Jakub Skubel, Alan Tuncal, Patryk Ryba zdobyli 2 miejsce w gminie i awansowali do etapu powiatowego.

Gratulujemy.