• Uczniowie 8 klasy leśnikami

• Przedstawiciele Zespołu Szkół Leśnych w Lesku odwiedzili naszą szkołę prezentując ósmoklasistom swoją szkołę z internatem oraz perspektywy pracy w zawodzie technika leśnika.

Uczniowie klasy 8 w prezencie dostali drzewko i budkę dla ptaków. Drzewko posadziliśmy na terenie ogrodu szkolnego a budka zawisła na naszych drzewach.

• Zawody powiatowe

• W dniu 9.05.2024 odbyły się powiatowe zawody.

Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletczna - dziewczęta z naszej szkoły dzielnie rywalizowały w biegach, skoku w dal i w pchnięciu kulą. Ostatecznie wywalczyły 3 miejsce w powiecie.

Gratulujemy.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• W dniu 6.05 2024 odbyły się gminne zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

- Szkolna Drużynowa Liga Lekkoatletczna

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców.

Chłopcy zajęli 3 miejsce

Dziewczęta 1 miejsce i uzyskały awans do zawodów powiatowych.

• Akademia majowa

• "Konstytucję 3 Majową świętujemy na biało - czerwono.

Może już wiecie, może nie wiecie, Pierwsza w Europie, druga na świecie..."

Historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja pięknie wyśpiewała kl. 5b na akademii, która odbyła się w naszej szkole 29 kwietnia 2024r.

Montaż słowno muzyczny uczniów uzupełniły o układ taneczny przedszkolaki z grupy Motylki.

• Pasowania na Przedszkolaka

• 26.04.2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. To bardzo ważna uroczystość dla naszych "Pszczółek". Rozpoczęliśmy częścią artystyczną, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.

Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego Pasowania na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz upominek.

GRATULUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM PRZEDSZKOLAKOM !!!

• Rajd "Pogórze"

• W piękny sobotni ranek nie wszyscy długo spali. Grupka uczniów od samego rana udała się na XIX Rajd "Pogórze" z SKKT PTTK. Po godzince jazdy dostaliśmy do Bazyliki w Tuchowie. Po krótkim zwiedzaniu tego miejsca udaliśmy się w dalszą trasę. Głównym celem naszej wyprawy był pieszy rajd po bezdrożach Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego. Szlak był wymagający i momentami mokry co sprawiało że nasze buty trochę na tym ucierpiały. Po ciężkiej wędrówce zasłużyliśmy na pyszne kiełbaski z ogniska.  Troszkę brudni, bardzo zmęczeni ale i zadowoleni wróciliśmy do domku.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

•

W dniu 22.03.2024 r.odbył się klasowy konkurs recytatorski pt. ,, Brzechwa - Dzieciom". Konkurs skierowany był dla klasy pierwszej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji, rozwijanie zdolności artystycznych oraz wyszukiwanie młodych talentów.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali swoje umiejętności recytatorskie, wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami publiczności.

Komisja konkursowa w składzie p. dyr. Joanny Nosal, p. Barbary Baran, p. Krystyny Idzik i p. Doroty Kądziołki wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a zwycięzcy dodatkowe upominki,które wręczyła dzieciom pani dyrektor. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

• Wiosna

•

"Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna..."

Tradycyjnym barwnym pochodem ulicami osiedla nasze przedszkolaki powitały WIOSNĘ.

• LOGOPEDYCZNY KONKURS RECYTATORSKI

• "Z trudnymi głoskami za pan brat"

13 marca odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział dzieci z grup przedszkolnych: Pszczółek, Biedronek, Żabek i Motylków. Konkurs miał na celu usprawnianie mowy, zachęcenie do publicznych występów przed rówieśnikami, ale przede wszystkim dobrą zabawę. Dzieci bardzo solidnie przygotowały się do konkursu. Recytowały wiersze różnych autorów. Za włożoną pracę przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dniu 26 stycznia 2024 r jak co roku gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - Babcie i Dziadziusiów naszych przedszkolaków.

Pełni emocji, mali aktorzy wierszem, śpiewem i piosenką przenieśli nas wszystkich w czasy pierwszych prywatek. Było uroczyście i wzruszająco ale nie zabrakło też humorystycznych scenek, które wywołały uśmiechy na twarzach widzów.

Wszystkie Przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami starały się aby ten dzień na długo został w pamięci gości. Rodzice przygotowali dla wszystkich słodkie przekąski aby uprzyjemnić gościom pobyt w naszej szkole za co bardzo dziękujemy.