• RYMCERZE - Nie Zmarnuj Swojego Życia!

• „Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki czy dopalacze… to może ich nieodwracalnie zniszczyć”.

Dlatego też 24 września w naszej szkole odbyło się 90 minutowe, bardzo dynamiczne spotkanie dwóch raperów z młodzieżą. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa - tworzących skład grupy RYMCERZE.

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali  treści profilaktyczne i pozytywny komunikat również w swoich hip-hopowych kawałkach. Było wesoło, był konkurs freestyle (odważni wygrali kubeczki), była promocja hip-hopu z wartościami chrześcijańskimi, promocja uniwersalnych wartości w życiu, a także podkreślenie autorytetu Grona Pedagogicznego i wartości jaką jest rodzina.

Spotkanie to śmiało możemy zaliczyć do jednej z najbardziej udanych imrez w naszej szkole. Mamy nadzieję kontynuawać w przysłości tą współpracę i dać szansę kolejnym pokoleniom na poznanie ważnych treści w raperskim stylu.

Rymcerze zostawili nam kilka ważnych przesłań:

Nie Zmarnuj Swojego Życia!

Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.

Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Oby te przesłania trafiły do naszej młodzieży i zostały w ich sercach na zawsze.