• Terenowy Punkt Konsultacyjny w szkole!

• Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Ropczycach

odbyły się konsultacje, porady dla Rodziców i Nauczycieli prowadzone przez specjalistów poradni w ramach Terenowego Punktu Konsultacyjnego.

W naszej szkole gościliśmy Panią Katarzynę Mielniczek - pedagoga oraz Pana Kamila Frąc - psychologa.

Serdecznie dziękuję za wszystkie przeprowadzone konsultacje , porady i mamy nadzieję na dalszą współpracę .

• W świecie matematyki ...

• Klasa 2a przystąpiła do kolejnego projektu edukacyjnego pt. „ NATALKA I ANTEK W ŚWIECIE WIELKIEJ MATEMATYKI”, którego organizatorem w roku szkolnym 2022/2023 są Sabina Piłat oraz Grupa MAC S.A. Celem głównym projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Projekt jest zgodny z podstawą programową oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023. Realizowany będzie w formie 8-ciu modułów (1 moduł w miesiącu), których tematyka pokaże uczniom, że matematyka jest w każdej dziedzinie życia. W tegorocznej edycji uczniowie zdobędą następujące sprawności „WIELKIEGO MATEMATYKA”:

• Matematyka w drodze;
            • Matematyka u krawca;
            • Matematyka na święta;
            • Matematyka w muzyce;
            • Matematyka w architekturze;
            • Matematyka w kinie;
            • Matematyka w ZOO;
            • Matematyka w parku.

Czeka nas odkrywanie matematyki inaczej !!!

• Światowy Dzień Zwierząt !

• 4 października to Światowy Dzień Zwierząt, dlatego tematyka wszystkich zajęć edukacyjnych w klasie 2a dotyczyła zwierząt. Dziś przynieśliśmy do klasy swoje zabawki – zwierzątka, które towarzyszyły nam podczas nauki. Przygotowaliśmy okolicznościową „Fotobudkę”, rozmawialiśmy o roli jaką zwierzęta odgrywają w życiu człowieka, uczestniczyliśmy w quizie o zwierzętach z EDUELO, rozwiązywaliśmy zagadki, łamigłówki i rebusy, poznawaliśmy polskie przysłowia zawierające nazwy zwierząt. Na koniec edukacyjnej przygody wykorzystaliśmy naszą „Fotobudkę” do sesji fotograficznej, do której zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z klasy 1. To był miły dzień.

• Dobre Rady Policji dla uczniów!

• 3 października uczniowie klas 7-8 spotkali się z policją. Nasz dzielnicowy oraz komisarz Dominika Oleś - specjalista ds. nieletnich, po krótce omówili najważniejsze dylematy, z jakimi styka się dzisiejsza młodzież. Mowa była o: odpowiedzialności karnej osób nieletnich, demoralizacji - czym jest i jakie niesie za sobą konsekwencje, o tragicznych skutkach używania dopalaczy, o bezpieczeństwie w sieci (gry, zakupy, kontakty z obcymi), o hejcie (wyzwiska i zniewagi w Internecie, podszywanie się pod innych). Omówiono także przepisy dotyczące jazdy rowerem oraz zasady przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie mogli zapytać o co tylko chcieli, równie chętnie odpowiadali na pytania - trzeba przyznać, że wykazali się ogromną znajomością przepisów prawa. Dzięki specjalnym okularom ochotnicy przekonali się, jak niebezpieczne jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, narkotyków czy też dopalaczy. Miejmy nadzieję, że zostanie im to w pamięci na długo.