• Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej

• Terenowy Punkt Konsultacyjny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ropczycach wznowił działanie. W związku z tym, we wtorek 11 pażdziernika 2022r. w godz 8.30 - 11.30 w naszej świetlicy szkolnej będzie można skorzystać z konsultacji.

Dyżur w formie obserwacji, konsultacji i porad dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli będą pełnić:

• psycholog pan Kamil Frąc
            • pedagog pani Katarzyna Mielniczek

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

• Dni wolne w roku szkolnym 2022/23:

Dni dodatkowo wolne od nauki w roku szkolnym 2022 / 2023:

• 14 października 2022
            • 31 października 2022
            • 2 maja 2023
            • 23 maja 2023
            • 24 maja 2023
            • 25 maja 2023
            • 9 czerwca 2023

• Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

nasza szkoła uczestniczy w akcji ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA organizowanej 6 października 2022 r. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami będą uczniowie zaopatrzeni w losy, i to oni przepytują swoich kolegów oraz dorosłych.

Pamiętajmy jednak, że przygotowanie do ŚDTM trwają kilka tygodni. Uczniowie w tym czasie przygotowują plakaty, rekwizyty, ozdabiają szkołę tematycznymi dekoracjami. Przed egzaminami aktywnie przypominają sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw.

• Sprzątanie Świata !

• Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w międzynarodowym dniu sprzątania świata. Uporządkowali najbliższe otoczenie szkoły, a także pogłębili swoją wiedzę na temat sortowania śmieci i recyklingu.

• MISTRZOWIE znowu w akcji!

• W dniu 26 września 2022 r odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne - etap powiatowy. Pomimo padającego deszczu nasza drużyna walczyła dzielnie osiągając bardzo wysokie miejsca:

Mają Lorenc - 2 miejsce w skoku w dal

Kamil Bochenek - 2 miejsce w rzucie piłką palantową

Mateusz Uriasz - 2 miejsce w skoku w dal

Marcin Strzępek - 3 miejsce w biegu na dystansie 1000m.

GRATULUJEMY !!! Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

• Posmakuj w Ropczycach!

• 24 września 2022 r na Ropczyckim Targowisku odbyła się kolejna edycja festiwalu smaków pn. "Posmakuj w Ropczycach". W programie wydarzenia znalazł się konkurs kulinarny pn. "Mistrz Kuchni" dla szkół z terenu Miasta i Gminy Ropczyce, a także konkurs na najsmaczniejsze ciasto pn. "Posmakuj w Ropczycach", w którym udział wzięli mieszkańcy i instytucje działające na terenie naszej gminy.

W konkursie brała udział drużyna składająca się z dziewcząt z klasy 6 a.

• SZKOLNE NOCOWANIE - 23.09.2022r.

• Piątkowy wieczór dla uczniów klas Vl-Vlll był zdecydowanie nietypowy. Nikt nie siedział w ławkach, nie było kartkówek ani odpytywania. Tym razem w szkole spaliśmy. Zaopatrzeni w karimaty, koce, poduszki i śpiwory punktualnie o 18 stawiliśmy się w szkole.

Wspólne nocowanie rozpoczęliśmy od ciepłego posiłku i dobrego filmu. Następnie rozegraliśmy turniej PAŃSTWA MIASTA, który przysporzył wiele emocji i zdrowej rywalizacji. Uczniowie mogli wykazać się ponadto talentem tanecznym, postanowiliśmy bowiem nauczyć się wybranych układów tanecznych: Jerusalema, Belgijka, Macarena.

Nie obyło się bez kultowych zabaw, tj. Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy; Uciekaj myszko do dziury; Labado - mały walczyk; kalambury. Najwięcej emocji i śmiechu dostarczyła jednak zabawa Kareta. Tutaj uczniowie wykazali się niewątpliwą sprawnością fizyczną.

Jak to w szkole bywa, musieliśmy też trochę pogłówkować, a to za sprawą zabaw: Smok oraz Zdanie na literę … . Po raz kolejny przekonaliśmy się, że wyobraźnia uczniów nie zna granic. Zgodnie z planem nasza grzeczna młodzież zasnęła tuż przed świtem.

Takie spotkania nie tylko integrują, ale stwarzają okazję do pogłębiania relacji, które w ostatnim czasie zostały mocno zachwiane.