• Zasady rozpatrywania wniosków

ZASADY ROZPATRYWANIA WNIOSKÓW

DOTYCZĄCYCH OBSŁUGI PRAW KLIENTA

W ZAKRESIE DANYCH OSOBOWYCH

Osoba fizyczna (również osoba fizyczna prowadząca indywidualne gospodarstwo rolne), której dane osobowe przetwarza Zespół Szkół Nr 3 w Ropczycach jest uprawniona do złożenia wniosku w zakresie obsługi jego praw wynikających z RODO, a Szkoła zobowiązana jest do jego rozpatrzenia według poniższych zasad:

1. Klient może zgłosić wniosek do Szkoły w każdej chwili.

1. Szkoła rozpatruje wniosek złożony przez osobę fizyczną lub osobę działającą w jej imieniu:

1. w ciągu miesiąca, licząc od dnia otrzymania żądania,

1. w przypadku, gdy żądanie lub liczba żądań ma skomplikowany charakter, termin udzielenia odpowiedzi może zostać wydłużony o kolejne dwa miesiące w terminie miesiąca od otrzymania żądania, Inspektor Ochrony Danych poinformuje listownie o przedłużeniu terminu, z podaniem przyczyn opóźnienia

1. w przypadku niepodjęcia działań w związku z żądaniem, Inspektor Ochrony Danych niezwłocznie – najpóźniej w ciągu miesiąca od otrzymania żądania, poinformuje listownie o powodach niepodjęcia działań oraz możliwości wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz skorzystania ze środków ochrony prawnej przed sądem.

1. Osoba fizyczna może złożyć wniosek o realizację swoich praw i wolności. Wniosek powinien zawierać dane adresowe oraz rodzaj i szczegóły żądania.

1. Osoba fizyczna może złożyć wniosek w formie pisemnej osobiście w Szkole, bądź za pośrednictwem poczty.

1. Bieg terminu rozpatrywania wniosku rozpoczyna się od dnia otrzymania przez Szkołę żądania osoby fizycznej.

1. Osoba fizyczna uprawniona jest do złożenia skargi w przypadku niedotrzymania terminu udzielenia odpowiedzi przez Szkołę.

1. W imieniu Szkoły Inspektor Ochrony Danych udziela odpowiedzi na złożony wniosek na piśmie, listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeżeli jest to zgodne z życzeniem osoby fizycznej.

1. Szkoła nie pobiera żadnych opłat i prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosku.

1. Pobranie opłaty jest możliwe jedynie wtedy, gdy żądania osoby, której dane dotyczą, są ewidentnie nieuzasadnione lub nadmierne, w szczególności ze względu na swój ustawiczny charakter. W takim przypadku na Szkole ciąży obowiązek wykazania tych okoliczności

1. Właściwym dla Szkoły organem nadzoru w zakresie danych osobowych jest Urząd Ochrony Danych Osobowych.

1. W przypadku pytań dotyczących wniosku prosimy o kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: parysa@ropczyce.eu.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE L 119 z dnia 4 maja 2016 r.)