• REGULAMIN INTERNETOWEGO CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

• Zespołu Szkół nr 3 w Ropczycach
          Przed korzystaniem z centurm należy zapozna się
          z regulaminem.

1. Centrum służy uczniom jako źródło wiedzy i informacji,
          pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają osoby realizujące konkretny temat.
          2. Centrum jest czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
          3. Z centrum mogą korzystać za zgodą nauczyciela Zespołu Szkół
          nr 3 w Ropczycach.
          4. Z centrum można korzystać za zgodą nauczyciela – bibliotekarza.
          5. Przed korzystaniem z komputera należy wpisać się do zeszytu odwiedzin
          (imię i nazwisko, klasa, godzina, numer stanowiska i temat poszukiwań).
          6. Bez zgody nauczyciela – bibliotekarza nie można zmieniąc stanowiska komputerowego ani sposoby logowania.
          7. Korzystający odpowiada materialnie za stanowisko i wyrządzone szkody (zniszczenie sprzętu, zawirusowanie).
          8.  W przypadku drukowania należy zaopatrzyć się w papier
          we własnym zakresie.
          9. Przy jednym stanowisku mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby, pracujące w ciszy i nie zakłócające rytmu pracy biblioteki.
          10. Stanowiska komputerowe w bibliotece służa wyłącznie celom edukacyjnym, nie można wykorzystywać komputera do prowadzenia prywatnej korespondencji, gier i zabaw.
          11. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów, zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach.
          12. Niestosowanie się do regulaminu korzystania z komputerów spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego.
          13. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
          14. Dyskietka i płyta CD-ROM przed użyciem musi być sprawdzona programem antywirusowym.
          15. Z nagrywarki CD-ROM może korzystać osoba, która uzyska zgodę opiekuna centrum.
          16. Za ewidentne łamanie regulaminu uczeń może zostać pozbawiony prawa korzystania z centrum na określony czas i ukarany punktami za zachowanie.
          17. Za sporadyczne nieprzestrzeganie regulaminu uczeń otrzyma jednorazowy zakaz korzystania z centrum.
          18. W przypadku dużej liczby chętnych do korzystania z centrum multimedialnego czas pracy przy komputerze będzie ograniczany.